Borowik Sosnowy jeden z bardziej pożądanych przez grzybiarzy grzybów leśnych, jego smak  i zapach nie ma sobie równych. Borowika tego spotkać można w lasach iglastych, rzadziej w mieszanych i liściastych, występuje od sierpnia do października. W Polsce uważany jest za późną odmianę Borowika Szlachetnego. Borowik Sosnowy (Boletus pinophilus) wyróżnia się zarówno kapeluszem, jak i trzonem o barwie czerwonobrązowej.

BOROWIK SOSNOWY Grzybnia

BOROWIK SOSNOWY Grzybnia
BOROWIK SOSNOWY Grzybnia

Borowik sosnowy to bardzo atrakcyjna i poszukiwana odmiana prawdziwka. Występuje w pobliżu drzew iglastych, najczęściej pod sosnami i świerkami. To bardzo smaczny i aromatyczny grzyb leśny, prawdziwe trofeum dla grzybiarza. Na naszych działkach dość powszechnie sadzimy drzewa iglaste, sosny czy świerki, to będzie odpowiednie miejsce dla rozwoju grzybni Borowika sosnowego.

Wyobraź sobie piękne i dorodne borowiki na swojej działce i pełne podziwu spojrzenia sąsiadów. Grzyby w ogrodzie, czy to możliwe? Zastosuj grzybnię Borowika przy drzewach iglastych, sosnach lub świerkach, a w nie długim czasie będziesz cieszył się wyhodowanymi przez siebie grzybami leśnymi.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 25,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl