Borowik szlachetny występuje zarówno w lasach iglastych, liściastych jak i mieszanych. Grzyb ten tworzy mikoryzę z licznymi gatunkami drzew. Owocniki pojawiają się najczęściej i najliczniej w okresie od maja do listopada. Owocniki wyrastają pojedynczo, często w niewielkich grupach po kilka sztuk. Borowik szlachetny często mylony jest z innymi gatunkami borowików. Podobny Borowik Usiatkowany (Boletus reticulatus) ma zwykle popękaną skórkę kapelusza i ciemniejszy trzon z wyraźniejszą siatką. Z kolei Borowik Sosnowy (Boletus pinophilus) wyróżnia się zarówno kapeluszem, jak i trzonem o barwie czerwonobrązowej. Poza tym Borowik Szlachetny odróżnia się od innych prawdziwków miejscem najczęstszego występowania. Borowika Szlachetnego znaleźć można w lasach iglastych , liściastych i mieszanych, Borowika Sosnowego najczęściej pod sosnami, a Borowika Usiatkowanego najczęściej pod dębami i bukami.

BOROWIK SZLACHETNY Grzybnia

BOROWIK SZLACHETNY Grzybnia
BOROWIK SZLACHETNY Grzybnia

W naszych przydomowych ogrodach niekiedy pojawiają się różne grzyby leśne, ale każdy z pewnością chciałby mieć na swojej działce, piękne i dorodne Borowiki szlachetne. To grzyby właściwie doskonałe, bardzo przyjemne w smaku i aromacie, spożywane w różnych postaciach, bardzo cenione w kuchni. Grzybnia Borowika szlachetnego jest dość uniwersalna i może być stosowana zarówno pod drzewami iglastymi jak i liściastymi.

Jeśli chcesz, aby pod Twoim domem rosły dorodne prawdziwki, zastosuj grzybnię Borowika szlachetnego i przekonaj się, że uprawa grzybów leśnych nie musi być trudna. Borowik szlachetny to prawdziwy król naszych lasów i w Twoim ogrodzie będzie wyglądał doskonale.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 25,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl