Borowik Usiatkowany uznawany jest jako usiatkowana odmiana Borowika Szlachetnego. Występuje w lasach liściastych lub mieszanych, rzadziej iglastych, najczęściej spotkać go można pod dębami i bukami. Owocniki wyrastają pojedynczo, często także w niewielkich grupach po kilka sztuk. Owocniki tego borowika pojawiają się od końca maja do października. Jest to jeden z najsmaczniejszych polskich grzybów, bardzo poszukiwany przez grzybiarzy. Pomylić go można z Borowikiem Szlachetnym od którego różni się popękaną skórką kapelusza i ciemniejszym trzonem z wyraźniejszą siatką. 

BOROWIK USIATKOWANY Grzybnia

BOROWIK USIATKOWANY Grzybnia
BOROWIK USIATKOWANY Grzybnia

Borowik usiatkowany to dość charakterystyczna odmiana prawdziwka, owocniki pojawiają się wcześnie, nawet w maju i czerwcu. Są to zatem jedne z pierwszych grzybów rurkowych pojawiających się w naszych lasach. Jeśli w Twoim ogrodzie występują dęby lub buki, grzybnia prawdziwka usiatkowanego będzie doskonałym wyborem. Ciesz się własnymi, atrakcyjnymi grzybami bo uprawa grzybów leśnych, do tego własnych, daje dużo satysfakcji i często zazdrosne spojrzenia sąsiadów.

Kup już teraz grzybnię Borowika usiatkowanego i w niedługim czasie ciesz się własnymi grzybami. Chyba każdy chciałby mieć piękne, dorodne i zdrowe prawdziwki na swojej działce.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 25,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl