Koźlarz Czerwony to popularny grzyb leśny. Bardzo smaczny, szczególnie młode owocniki, chętnie poszukiwany przez grzybiarzy. Ma delikatny grzybowy aromat, wykorzystywany do wielu potraw, nadaje się do suszenia i marynowania. Znaleźć go można najczęściej pod osikami i topolami ponieważ właśnie z tymi gatunkami tworzy mikoryzę. Występuje od czerwca do końca listopada, nawet podczas silnych przymrozków. Rośnie w lasach osikowych lub pod osikami i topolami poza lasem. Często mylony z Koźlarzem Pomarańczowoczerwonym.

KOŹLARZ CZERWONY Grzybnia

KOŹLARZ CZERWONY Grzybnia
KOŹLARZ CZERWONY Grzybnia

Koźlarz czerwony jest jednym z tych grzybów, którego znalezienie daje dużo radości. Ma pięknie, wybarwiony czerwony kapelusz, niekiedy naprawdę imponujących rozmiarów. Znajdując koźlarza czerwonego zazwyczaj mamy też pewność, że raczej wszystkie owocniki są zdrowe, dlatego jest tak chętnie zbierany przez grzybiarzy. Dorodne koźlaki na naszej działce, to może być niezwykły widok.

Stosując wyselekcjonowaną grzybnię koźlarza czerwonego, masz możliwość spróbowania amatorskiej uprawy grzybów leśnych pod własnym domem. Sprawdź teraz jak hodować grzyby leśne, dowiedz się więcej o ich uprawie.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 25,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl