KOŹLARZ CZERWONY Grzybnia

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 25,90 zł 25.90
Cena w innych sklepach: 29,90 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: Mycelium
Kod produktu: 22978656

Opis

 

Wyselekcjonowana grzybnia biologiczna KOŹLARZ CZERWONY

( Leccinum aurantiacum )

 

Koźlarz czerwony nazywany również "koźlarz dębowy", "krawiec", "koźlarz pomarańczowy" jest bardzo smacznym i chętnie poszukiwanym przez grzybiarzy grzybem jadalnym. Krawiec jest grzybem żyjącym w mikoryzie z osiką lub topolą. Rośnie w lasach osikowych lub pod osikami i topolami, często także poza lasem. W Polsce nie jest zagrożony, ale znajduje się na czerwonych listach gatunków zagrożonych w Niemczech, i Holandii. Spotkać go można od czerwca do końca listopada, owocniki rosną nawet podczas mocnych przymrozków.

 

Porady dotyczące hodowli.

Aplikować grzybnię od marca do października. W miejscu aplikacji grzybni powinny rosnąć drzewa liściaste najlepiej osika lub topola, korzystnie jest gdy drzewa są stosunkowo młode. Jako podłoże zaleca się stosować gotową ziemię ogrodniczą z dużą zawartością odkwaszonego torfu lub ziemię z lasu.

 

Uprawa i pielęgnacja

1. Wokół pnia drzewa wykopać 3 otwory o średnicy 30-40 cm i głębokości 15 cm. Otwory wykopać w odległości 0,5m – 5m (ok. 10 średnic pnia) od pnia drzewa.

2. Otwory wypełnić do połowy przygotowanym podłożem, następnie umieścić grzybnię w proporcji 1/3 opakowania na każdy otwór. Zasypać podłożem do poziomu gruntu i mocno ubić.

3. Miejsce aplikacji starannie podlać, 1 wiadro wody wokół każdego dołka.

4. Przykryć warstwą liści, igieł, mchu, gałązek itp. z lasu.

5. Dobry wpływ na rozwój grzybni ma zastosowanie roztworu cukru ( 10 g na 10 litrów wody )

6. W okresie owocowania, w przypadku braku opadów zaleca się cykliczne zwilżanie gleby.

 

Owocowanie

W sprzyjających warunkach grzyby mogą pojawić po dwóch , trzech latach po posadzeniu grzybni. Grzybnia powinna owocować 3-5 lat. Prawdopodobieństwo plonowania 85% - 87%

Wydajność

W ciągu jednego roku, pod jednym drzewem możemy zebrać od kilku do kilkunastu sztuk grzybów.

Opakowanie

Wyselekcjonowana grzybnia biologiczna na ziarnie 10g. Jedno opakowanie wystarcza na szczepienie wokół jednego drzewa.

Termin przydatności

Minimum 1 rok od zakupu. Nie wymaga specjalnego przechowywania.

 

Amatorska uprawa mikoryzowych grzybów leśnych ( Mikoryza - zjawisko współżycia grzybów z korzeniami drzew ) nie gwarantuje rezultatu, ponieważ plonowanie grzybów jest silnie uzależnione od pogody oraz wielu innych czynników. Do ich uprawy należy stworzyć warunki najbardziej zbliżone do naturalnych oraz aplikować grzybnię zgodnie z instrukcją. Przy wystąpieniu odpowiednich warunków klimatycznych, możemy w stosunkowo krótkim czasie liczyć na dobre wyniki.

 

grzyby na działce

 

Koźlarz czerwony - krawiec ma kapelusz o średnicy do 20 cm, młode owocniki mają kapelusz półkolisty, z brzegiem przylegającym do trzonu, starsze są wypukłe i poduszkowate, nigdy zupełnie płaskie lub wklęsłe. Powierzania kapelusza jest filcowata, matowa. Kolor kapelusza grzyba krawca to wszelkie odcienie pomarańczu do głębokiej czerwieni - w zależności od warunków w których owocnik rośnie. Kapelusz najczęściej ma barwę przypominającą kolory cegieł.

Spód kapelusza wypełniają rurki długości 7- 30 mm. U młodych owocników, gdy staja się widoczne maja kolor biały później lekko szarzeją i nabierają czasem oliwkowego odcieniu. Pory widoczne na spodzie kapelusza są bardzo drobne, rurki maja bardzo małą średnicę.

Trzon koźlarza czerwonego ma długość 5- 15 cm. i grubość 1,5 do 5 cm, u młodych okazów jest lekko pękaty, później cylindryczny albo maczugowaty. Początkowo pokrywają go białawe kosmki, które wraz z upływem czasu staja się szare bądź brązowe.

Grzyb krawiec ma miąższ biały, który po przekrojeniu bądź przełamaniu owocnika sinieje- staje się łupkowo- fioletowy, później brązowo- czerwony do szaro-czarnego.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl